Usługi cięcia laserem Nowy Sącz

Dzięki dużej efektywności i wszechstronności usługi cięcia laserem stały się czymś zupełnie powszechnym w wielu firmach z branży przemysłowej. W jakich konkretnie sytuacjach można wykorzystać tę technologię? Poznaj zastosowanie, największe zalety obróbki laserowej oraz propozycje naszej firmy!

Na czym polega cięcie laserowe?

Wraz z postępem technologicznym obróbka materiałów staje się coraz bardziej precyzyjna. Obecnie jedną ze skuteczniejszych metod jest usługa cięcia laserem. Wszystko za sprawą wysokiej dokładności i wszechstronności lasera. Ten sterowany jest komputerowo przez operatora maszyny, co gwarantuje dokładność cięcia z precyzją nawet do 0,1 mm. Zaprogramowany komputerowo proces pozwala na powtarzalną obróbkę identycznych elementów w bardzo krótkim czasie. Wiązka lasera dzięki wysokiej temperaturze prowadzi do stopienia lub całkowitego odparowania obrabianego materiału. Dzięki temu krawędzie będą proste i gładkie. To sprawia, że cięcie laserowe nie wymaga obróbki końcowej. Zapraszamy Klientów z Nowego Sącza do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Kiedy skorzystać z usług cięcia laserowego?

Usługi cięcia laserem są istotne dla współczesnej produkcji i przemysłu. Korzysta się z nich w wielu sektorach, co przynosi wymierne korzyści dla całego biznesu. Taka technologia jest wykorzystywana do obróbki szkła, jak również różnego rodzaju metali, na przykład aluminium czy stali nierdzewnej.

Pracujesz w branży elektronicznej? Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudna jest produkcja układów scalonych czy innych niewielkich komponentów. To właśnie tutaj kluczowa jest najwyższa precyzja, którą gwarantują nasze usługi cięcia laserem. Naszymi Klientami są również przedsiębiorcy z branży budowlanej i motoryzacyjnej. To tam wymagana jest duża powtarzalność oraz wydajność produkcji. Warto dodać, że cięcie laserem produkuje stosunkowo mało odpadów w porównaniu do alternatywnych metod. To sprawia, że jest ono nie tylko opłacalne ekonomicznie, ale również nie ma tak negatywnego wpływu na środowisko.

Nowoczesny park maszynowy firmy OptiGlas z oddziałem w Nowym Sączu to gwarancja, że usługi cięcia laserem zostaną wykonane z najwyższą precyzją zgodnie z życzeniem Klienta.

Zapewniamy szybkie terminy realizacji i wysoką jakość naszych produktów.